Столиця Литви, Вільнюс, зустрічає українську делегацію

Vilnius_litva

З 19 по 22 лютого 2015 року відбулась поїздка української делегації до Литовської Республіки. Одним з організаторів цього заходу була ректор Інституту екології економіки і права Биковська Олена Володимирівна, яка постійно вивчає європейський досвід позашкільної освіти. До складу делегації ввійшли представники Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова,  обласних рад з питань освіти і науки, позашкільних центрів тощо.

Як відомо, українсько-літовським відносинам притаманна атмосфера партнерства та взаєморозуміння, маючи підґрунтям спільність історичних, культурних, етнонаціональних і багатьох інших чинників і традицій наших народів, продовжують розширюватись і зміцнюватись.

Основною метою поїздки освітян є розвиток системи позашкільної освіти України та Литовської Республіки, впровадження міжнародних молодіжних програм (проектів), самооцінити ефективність роботи і важливість  позашкільних закладів України, розвиток молодіжного волонтерського руху, обмін студентами, розширення міжнародної співпраці та ознайомлення з культурною спадщиною країни.

Програма перебування української делегації включала дві частини. Перша частина  передбачала знайомство з розвитком позашкільної освіти Литви на законодавчому рівні, а також на прикладах практичної роботи національних інституцій, клубів, приватних центрів муніципального рівня тощо. На зустрічі в Парламенті з Гінтарасом Стяпановичем – членом комітету освіти, науки і культури Литви ­була представлена пілотна модель фінансування позашкільної освіти, а також тенденція і філософія позашкільної освіти в Європейському Союзі. Друга частина програми – це практичний інтерактивний семінар з максимально активною участю членів програми, в якому за допомогою модераторів і спеціальної апаратури учасники зможуть об’єктивно оцінити свої загальні сильні і слабкі сторони, можливості і небезпеки (SWOT аналіз). На основі цього був сформульований план дій задля того, щоб інституції позашкільної освіти стали доступнішими для дітей і молоді,  цікавішими для владних структур та відігравали важливішу роль у загальній системі освіти.

Під час візиту українська делегація освітян відвідала Парламент (SEIMAS) Литви, Міністерство освіти і науки, Центр дітей та молоді Литви, Фонд заохочення обмінів освіти та Соціальний молодіжний центр Архівіскупа Матулайтіса «Sopke».

Із задоволенням можна констатувати, що програма перебування української делегації в Литві була  надзвичайно насичена та активна.

Залишити коментар

Прокрутити вгору