Вирішення екологічних проблем сьогодення та перспективи на майбутнє

 

В Інституті екології економіки і права працюють викладачі, які завжди переймаються проблемами, що виникають у певній галузі науки.

Одним із таких є викладач факультету екології, проректор з наукової роботи, професор Нікандров Олександр Всеволодович.

 

Доброго дня, Олександре Всеволодовичу, скажіть будь  ласка,  що саме вплинуло на  Вас при виборі професії?

Я – четверте покоління викладачів у нашій родині. Дід, Микола Якович, викладав хімію. У школі я був старостою хімічного гуртка. У 10 класі, паралельно, вчився у школі «Юних хіміків» при університеті Т.Г.Шевченка, тому особливий вибір не стояв.

Крім того, дуже люблю спілкуватися з молоддю.

Яким були Ви студентом під час навчання?

Веселим, як і більшість.

Давайте перейдемо до головної теми нашої бесіди. Які саме екологічні проблеми Ви вважаєте найбільш поширеними та які заходи їх подолання Ви можете запропонувати?

Забруднення атмосфери, забруднення та виснаження водних ресурсів, деградація ґрунтів, а також низька екологічна свідомість.

А заходи – вчитися, бережливо ставитися до середовища, у якому нам пощастило жити.

На майбутнє є стратегії або альтернативи вирішення цих проблем?

Виховання екологічної культури протягом всього життя.

На Вашу думку, що саме головне в роботі еколога?

Бажання підвищити рівень відповідальності за власні вчинки і поведінку оточуючих.

Всі абітурієнти при вступі відразу цікавляться, чи функціонують на базі вищого навчального закладу факультативи або чи здійснюється наукова робота? На базі Інституту екології економіки і права є такий вид діяльності?

Проблеми екології стали настільки актуальними, що освічений еколог знайде можливість прикласти своє вміння у будь – якій сфері діяльності.

Давайте поглянемо на проблеми, які нас оточують.

Ви знаєте, що у нашому Інституті працює Студентське наукове товариство. Метою секції екології є поширення і вдосконалення екологічних знань серед студентів – екологів.

Проводяться семінари, наукові конференції, відвідування виставок, підприємств екологічної спрямованості (Деснянська станція очистки води, сміттєспалювальне підприємство «Енергія»), встановлюються контакти з іншими навчальними закладами. У нас підписані договори про співпрацю з Ужгородським університетом, Інститутом екологічної безпеки Національного авіаційного університету. Проводяться розробки технологій  утилізації відходів шкіряного виробництва і відходів виноробства.

Ведеться спільна робота з Малою академією наук. За останні три роки,  при нашій допомозі, троє учасників Академії займали перше та два других місця.

Дуже цікавою була наукова конференція  «Екологічні, економічні і психологічні проблеми утилізації відходів»

Участь у конференції брали не тільки студенти – екологи, а також студенти психологи і економісти.

Скажіть будь ласка, на яких посадах і де саме можуть працювати випускники Інституту екології економіки і права?

У природоохоронних організаціях, муніципальних структурах, на великих підприємствах, де існує штатна одиниця «еколог». Наприклад, зведення будь-якого промислового об’єкта обов’язково супроводжується оцінкою впливу на навколишнє середовище.

І на останок, які побажання або настанови Ви можете дати майбутнім екологам?

Терпіння, послідовність у досягненні мети, оптимізм, сподівання на покращення та розширення екологічної діяльності не лише майбутніх фахівців, а також і не байдужих людей.

Прокрутити вгору