Еколог – омріяна професія!

В Інституті екології економіки і права навчання проходить у досить насиченому темпі. Кваліфіковані викладачі працюють зі студентами в різних напрямах. Відвідування виставок, участь у конференціях та круглих столах є невід’ємною частиною освітнього процесу. Студенти різних факультетів мають змогу долучатися до наукової роботи. Одним з таких є Марков Леон, студент ІІ курсу факультету екології, що має чимало вражень від навчання в ІЕЕП, якими він охоче поділився.

 • Леон, скажи будь ласка, чому ти обрав саме професію еколога?
 • Еколог – це цікава професія. Інтерес до неї почав проявлятися ще в школі, адже точні науки мені давалася найлегше. Та й самому було цікаво дізнатися більше про виникнення та вирішення екологічних проблем планети.
 • На твою думку, чому на даний момент навколишнє середовище України у такому стані?
 • Я вважаю, що довкілля України на даний час в занедбаному стані, тому що зустрічається немало людей, які забруднюють його найрізноманітнішим сміттям. Але саме головне – вони не усвідомлюють глобальності проблеми.
 • Яка екологічна проблема України є актуальною в даний час?
 • Однією з найбільш серйозних екологічних проблем України сьогодні можна вважати проблему утилізації і переробки різних відходів. У країні діє близько 800 офіційних звалищ, загальна кількість сміття на яких перевищила 35 млрд. т. Щорічно ця цифра зростає ще на сімсот-вісімсот тисяч тонн. За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, загальна площа всіх полігонів з відходами вже займає 4% площі України. Речовини, які виділяються в результаті хімічних реакцій на полігонах твердих побутових відходів, здатні перетворити територію України на одну суцільну зону екологічного лиха. Адже небезпечні хімічні речовини і бактерії просочуються в ґрунт, потрапляють в повітря та ґрунтові води, отруюючи життя на відстані десятків кілометрів від звалища.

Таким чином, щорічно середньостатистичний українець викидає на смітник близько 250 кілограмів побутових відходів. З цих 250 кілограмів мінімум 50 можна відправляти не на звалище, а на пункти прийому вторинної сировини, що дозволило б скоротити кількість твердих побутових відходів на 10 мільйонів кубометрів.

 • Леон, ти студент ІІ курсу, скажи будь ласка, ти вже брав участь у екологічних заходах?
 • Відбувалася екскурсія до Деснянської станція очистки води, а найближчим часом ми відвідаємо сміттєспалювальне підприємство «Енергія». Також брав участь у науковій конференції  «Екологічні, економічні і психологічні проблеми утилізації відходів»
 • Які враження у тебе залишилися після участі?
 • Враження залишалися різні, починаючи з хорошого і цікавого, закінчуючи розчаруванням, тому що навколишнє середовище України немає належного стану. Але я маю надію, що людство все ж таки змінить своє ставлення до природних ресурсів.
 • Дякую за приємну бесіду. Які побажання у тебе будуть для майбутніх студентів?
 • Хочеться побажати студентам дбати про безпечне довкілля, долучатися до різноманітних екологічних заходів для поліпшення стану навколишнього середовища нашої країни та проявляти набуті знання на практиці.

 

Прокрутити вгору